Dezenformasyon

Hükümet Yanlısı Sitelerden gelenler:

Kaynak (İhvan Forum)

http://gundem.milliyet.com.tr/iste-s...36/default.htm

"Doktorlar gözaltına alındı" şeklinde farklı basın yayın organlarında yer alan haberlerin ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu twitter aracılığıyla açıklama yapmış ve gözaltına alınan bu şahısların doktor olmadıklarını açıklamıştı. Şişli Ramada Otel civarında üzerlerinde doktor kıyafetleri ile gözaltına alınan kişilerin Emniyette sorguları devam ediyor. A.R.K. (38), Y.E (22) ve F.T (21) üzerlerinde doktor elbiseleri ile göstericilerin arasına karışmak isterken, polis tarafından şüphelenilerek gözaltına alınmıştı. Bu A.R.K'nin 7 adet hırsızlık, 1 adet tehdit, 1 adet yaralama suçlarından kaydının bulunduğu ve devam eden davalarının olduğu belirlendi. Henüz 22 yaşında olan Y.E ise beden ve ruh sağlığı bakımından kendini savunamayacak bir kişiyi öldürmekten yargılandığı, cezaevindeyken 6 kez firara teşebbüs ettiği 2 tehdit kaydının bulunduğu öğrenildi. Y.E'nin ayrıca asker firarisi olduğu da ortaya çıktı. 21 yaşındaki F.T'nin ise terör örgütüne üyelik terör örgütü propagandası yapmak, suç eşyasını satın almak, tehdit, örgüte yardım, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek suçlarından soruşturma geçirdiği ve tutuklu yargılaması devam ettiği dönemde Amasya-Van-Hakkari cezaevlerinde yattığı tespit edildi. Doktor önlüğü ile gözaltına alınanlardan A.R.K'nin farklı mekanlarda Ali Eren takma adı ile şarkı söylediği öğrenildi.


http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/46765.aspx

'Gezi' provokasyonu ilkokula taşındı

20 Haziran 2013 Perşembe - 09:19

Derste , Gezi Parkı eylemcilerine müdahaleyi anlatan, buna itiraz eden öğrencinin kolunu büken öğretmen hakkında soruşturma açıldı.

Halil Berktay: Sol adına söylenen yalanlardan bıktım


http://haber.stargazete.com/guncel/h...m/haber-764208


Biliyorum ki bunları çıkıp söylemem ve yazmam, şimdi gene bir tepki dalgasına yol açacaktır. Aldırmıyorum. Ben bıktım artık. Bir solcu ve bir demokrat olarak, on yıllardır sol adına söylenen yalanlardan bıktım. "Kol kırılır yen içinde" anlayışından bıktım. Bütün oportünist

faydacılıklardan bıktım. Geçmişte ve bugün, benim kendi kuşağımda ve şimdi kuşaklarda, maksimalist boyölçüşmeci, saldırgan ve şiddet kullanan kesimlere "masum gençlerdir" veya "barışçıl protestoculardır" veya "meşru savunma halindedirler" diye kol kanat germekten bıktım

vakti zamanında bana ve bizlere kol kanat gerilmiş olmasından da, şimdi başka gençlere kol kanat germeye çağrılıyor olmaktan da bıktım ve utanıyorum. Günlerdir okuduğum "polisin inanılmaz vahşi saldırıları" teranelerinin (ki yok böyle bir şey; polis kullanabileceği şiddetin belki en fazla yüzde 10-15'ini kullanıyor) yanı sıra, eylemcilerin şiddetinden zerrece bahsedilmemesinden bıktım ve utanıyorum. Sürekli kriz ve sürekli çatışma mantığıyla her türlü şiddeti davet edenlerin, sonra da "anne polis beni dövdü" havasıyla himaye aramasından (ve bazılarının da solculuk gereği veya iktidar düşmanlığı gereği onlara bu himayeyi sunmasından) da bıktım ve utanıyorum.

http://www.aktifhaber.com/huseyin-ay...af-806186h.htm


CHP'li Hüseyin Aygün'ün sosyal medya hesabından Suriye'de öldürülen çocuğun fotoğrafını, Türk polisinin yaptığı yalanıyla paylaşması tepki topladı.

http://www.aktifhaber.com/ihsan-elia...et-806015h.htm

Taksim ve Gezi Parkı olaylarında Twitter hesabından yazdığı asılsız bilgilerle dikkat çeken İhsan Eliaçık, yine bir tweetiyle tepki topladı.

Eliaçık tweetinde, 30 Eylül 2010'da TAYAD'lı göstericilere yapılan müdahale fotoğrafını Gezi Parkı'nda çekilen bir fotoğrafı gibi yayınlayarak, "15 yıl sonra bunlar için de yürüyorum" ifadelerine yer verdi.CNN'in yalanı (Erdoğan'ın mitingini "hükümet karşıtı protestolar" alt yazısıyla verdiler):


http://www.haberler.com/kirca-erdoga...735099-haberi/Kırca: Erdoğan'ın Finali Menderes Gibi Olacak


Başbakan Erdoğan hakkında çirkin bir benzetme yapan Kırca, "Erdoğan ve yandaşları bu vebalin altından çıkamazlar. Kendini Adnan Menderes'e benzeten Erdoğan'ın neredeyse finali de Adnan Menderes gibi olacaktır. Bunlar gemiyi öyle bir azıya almışlar ki.. Tayyip Erdoğan akıbetine koşuyor.

Paşa'dan tahrik, gençlere Silivri'den gaz verdihttp://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/46161.aspx

Çakma Fadime Şahin'in işte gerçek kimliği. CHP tarafından düzenlenen programda konuşma yapıyorÇakma Fadime Şahin CHP'li çıktı


Erdoğan'a "eşim müftü, din senin tekelinde değil" diyerek seslenen provokatif kadının ismi Gül Taşlı Cenal. İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon mezunu.Başörtüsü yalanmış; bar işletmecisi çıktı

Cenal bir dönem de Mustafa Sarıgül'ün basın yayın danışmanlığı kadrosunda çalışan Cenal gazeteciliği bırakarak Balıkesir'in Burhaniye ilçesine taşınmış. Cenal burada bar işletmeciliği yapmaya başladı.